Володимир В’ятрович в Нью Йорку 2015

IMG_0944

В середу 8-го липня о 7 год. вечора відбулася зустріч Голови Українського Інституту Національної Пам’яті – Д-ра. Володимира В’ятровича з Українською громадою Нью Йорку.

Д-р Володимир В’ятрович прибув до США зі своєю дружиною Яриною на запрошення Головної Управи ООЧСУ для виступу з головною промовою – Святочним Словом у цьогорічному відзначенні Свята Героїв на сумівській Оселі в Елленвіл. Після відзначення Свята Героїв д-р В’ятрович погодився дати лекції для сумівського Виховно-Вишкільного табору, після чого прибув до Нью Йорку на зустріч з громадою та кореспондентами української преси та радіо. На превеликий жаль, через велику відповідальність та обов’язки, це була єдина зустріч з українською громадою США.

В залі Українського Народного Дому 140 Друга Авеню в Манхеттен зібралися представники Українських Організацій та Українська громада, щоб послухати доповідь талановитого науковця – історика, публіциста, дослідника історії визвольного руху, відповідального редактора виставки “Українська Повстанська Армія – Історія нескорених”, голову вченої Ради Центру досліджень Визвольного Руху, кандидата історичних наук, редактора наукового збірника “Український визвольний рух”, колишнього директора Архіву Служби безпеки України, діючого голови Українського інституту національної пам’яті – Д-ра Володимира В’ятровича.

Розпочав програму голова Головної Управи ООЧСУ п. Степан Качурак, запросивши всіх присутніх в залі вшанувати пам’ять про всіх героїв, які віддали своє життя за незалежність України однохвилинною мовчанкою та прозвучала всім нам відома пісня – жалоба “ Пливе Кача   “. Пан Степан Качурак запросив всечеснішого отця Митрофорного Протоєрея Володимира Музичку – настоятеля Православної катедтри Святого Володимира провести молитву за всіх героїв України та поблагословити дане міроприємство.

До найголовнішої частини зустрічі п. Степан Качурак запросив д-ра Володимира В’ятровича, який виступив  з доповіддю на тему “Декомунізація в Україні“. Д-р Володимир В’ятрович є співавтором який відіграв головну роль в даному законопроекті, тому всім присутнім в залі було цікаво не тільки послухати дану доповідь, а також надати запитання, які в даний час хвилюють небайдужого українця.

Український інститут національної пам’яті з допомогою громадськості домігся прийняття Верховною Радою України низки законів, а зокрема 9 квітня Верховна Рада України прийняла рішення ухвалити 4 декомунізаційні закони:

 • Закон України про Правовий Статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у ХХ столітті;
 • Закон України про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій Війні 1939 – 1945 рр.
 • Закон України про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 – 1991 рр.
 • Закон України про засудження комуністичного націонал-соціалістичного тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки.

Ці закони вступили в дію з 21 травня 2015 року

Ще напередодні прийняття цих законів, д-р В’ятрович писав: “Не покаране зло зростає. Засудити злочини – це не питання помсти, це питання справедливості. Тому Європейські країни, які пережили тоталітаризм прийняли закони, якими ствердили: ново-повстала держава зобов’язується ніколи не повторити тоталітарні практики”.

За словами В’ятровича, через те, що в Україні в 90-ті роки не було повноцінної демократичної революції, нам довелося повстати у 2004-му та 2014-му роках.

В даний час, в Україні знесено 500 пам’ятників Леніну, а ще залишається 1200, як підраховано інститутом національної пам’яті. Заплановано до кінця року переіменувати всі населені пункти, які носять ім’я злочинців Тоталітарного режиму.

Мапа України буде позбавлена тоталітарної символіки у назвах та пам’ятниках, а доступ до документів про репресії та злочини проти людства і людяності буде повністю відкрито.

Зараз Україна надає світові унікальну можливість – доступ до документів, файлів та архівів, які містять засекречену інформацію про дії комуністичної влади в Україні. Після того, коли Україна стала незалежною державою, у нас все ще існували “радянські закони“, які блокували доступ до безцінної інформації про справжні дії радянського режиму в Україні.

Після чудової доповіді, були дискусії та запитання, на які талановитий історик дав чіткі та вичерпні відповіді.

На закінчення, пан Степан Качурак запросив всіх присутніх встати і за старою традицією заспівати Український Національний Гімн.

Після Гімну, присутні в залі не спішили розходитися, а продовжували спілкуватися та дискутувати на цікаві для них теми.

Даний захід був спонсорований Головною Управою Організації Оборони Чотирьох Свобід України, Українською Національною Федеральною Кредитовою Кооперативою в Нью Йорку, Українською Федеральною Кооперативою в м. Рочестер, Українським часописом “Національна Трибуна“ та Українським онлайн “Радіо Домівка”.

One comment on “Володимир В’ятрович в Нью Йорку 2015

 1. Dear fellow Ukrainians in New York
  I am from Adelaide in the state of
  South Australia
  I stumbled upon our American zemliaky
  in N Y doing very similar things we are doing in our Hromada,Sum,churches Zoyuz Ukrainok etc
  I was warmed by finding other Ukes, so thought I I would make contact and “friends” you on Facebook
  Cheers from Oz
  Slava Ukraini!!!🌻❤️

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s