30-й З’їзд ООЧСУ та 17-й З’їзд ОЖОЧСУ (фотозвіт)

_MG_7653

8го і 9го листопада 2014 року, в Українському Домі “СУМА” у Йонкерсі, Н. Й., відбулись ХХХ-ий З’їзд Головної Управи ООЧСУ та XVIІ-ий З’їзд Об’єднання Жінок ОЧСУ. Участь у З’їздах взяли понад 70 делегатів з цілої Америки.

Святкове відкриття спільних З’їздів відбулося в суботу 8го листопада о 10ій годині ранку. Ним провадили Степан Качурак – голова ГУ ООЧСУ і Христя Верещак – голова ГУ ОЖ ОЧСУ. Голова ООЧСУ Степан Качурак відкрив З’їзди відзначаючи всіх членів ООЧСУ та членкинь ОЖ ОЧСУ, які відійшли у вічність від останніх З’їздів хвилиною мовчанки під час якої пролунала пісня “Пливе Кача”. Ця пісня стала символом журби Українського народуб тому під неї і вшанували пам’ять відійшовших членів обох організацій та рівночасно Героїв Небесної Сотні і всіх дійсних Героїв які щоденно віддають своє життя у боротьбі за незалежність Української держави. Після молитви запросили до виголошення програмної доповіді достойного гостя: колишнього Народного Депутата України та Міністра Юстиції України, теперішнього радника президента України Петра Порошенка та Радника командира батальйону “АЗОВ“ Романа Зварича. У своєму слові, він розповів про дійсний стан Української Армії, Української Національної Гвардії, та Українських добровольчих батальйонів, а особливо про батальйон “АЗОВ”, який день за днем завзято бореться за збереження Української територіальної цілісності, за Український народ і за Українську державу.

Голова ООЧСУ у своєму слові розповів членам організацій про всю зроблену працю, та закликав молодших членів продовжувати та посилити свою необхідну діяльність. Опісля виступу обох голів, обидві організації розпочали свої внутрішні ділові наради. Пресідником З’їзду ООЧСУ був д-р. Aскольд Лозинський, а пресідницею З’їзду ОЖ ОЧСУ – д-р. Лариса Кий. Під час нарад, обидві організації прослухали звіти керівних органів, схвалили три-річну діяльність, ухвалили ряд резолюцій та постанов, та склали план праці на наступні три роки. Варто підкреслити, що до звіту проробленої праці голови ГУ ООЧСУ пана Степана Качурака, всі делегати та гості встали і довгими оплесками відзначили признання успішної та відданої праці голови. У по-обідніх годинах, відбувся спільний панель на тему «Роль Українських Державницьких Організацій в захисті України на тлі зовнішньої праці». Учасниками панелю ООЧСУ були: колишній Сенатор штату Массачусетс Ґордон Гамфрі ( Gordon J. Hamрhrеy ); президент Ради Українських Державницьких Організацій Світу Юрій Шимко; Голова Ліги Українців Канади Орест Стеців; заступник Голови ЛУК Богдан Михальців; колишній міністр юстиції та Народний Депутат України, теперішній Радник Президента України та радник і опікун батальйону “АЗОВ” Роман Зварич; та заступник голови РУДО-С Борис Потапенко, а модератором панелю був д-р. Володимир Зарицький.

Вечером, з нагоди З’їздів відбувся бенкет, який відкрив голова Ради Українських Державницьких Організацій в США др. Олесь Стрільчук, і передав ведення програми вечора Марійці Крутяк, секретарці ГУ ОЖ ОЧСУ та Юрію Симчику , першому Заступнику Голови Головної Управи ООЧСУ. Молитву провів о. Кирил, парох УГКЦ св. Святого Аркангела Михаїла. Головну промову виголосив Юрій Шимко, президент Ради Українських Державницьких Організацій Світу.

Взірцевим виступом пан Юрій Шимко висловився про ситуацію в Україні, історичні факти та про майбутню необхідну працю до виконання. Він склав признання організаціям за працю, відзначив що ООЧСУ і ОЖ ОЧСУ були, є і надалі залишаються провідними суспільно-політичними організаціями на терені Америки, які завжди стоятимуть в обороні національних та людських прав в Україні.

З привітальним – інформативним словом виступив достойний гість з України колишній Міністр Юстиції, Народний Депутат України, Радник командира батальйону “Азов“ Роман Зварич.

Також до привітального слова долучився колишній Сенатор штату Массачусетс Ґордон Ганфрі.

На З’їзди прийшло багато привітів від духовенства українських церков, українського Уряду, ряду організацій та установ. Зачитано вітання від Проводу ОУН, від постійного представника України до Об’єднаних Націй Юрія Серґеєва, від Посольства України в Сполучених Штатах Америки – посол Олександр Моцик, від Генерального консульства України в Ню-Йорку – Генеральний Консул : Ігор Себіга , від Метрополій глави Української Православної Церкви в Америці Все-високого Владики Митрополита Антонія, від Стенфордської Єпархії високоповажаного Владики Павла Хомницького, від світового Конгресу Українців ( СКУ ), від Ради Українських Державницьких Організацій ( РУДО ), Світової Федерації Українських Жіночих Організацій ( СФУЖО ).

З усними вітаннями виступили Орест Стеців – голова Ліги Українців Канади, Юрій Микитин – голова КУ СУМ в Америці.

Від Фундації “Спадщина” Першого Банку Певність у Чікаґо було вручено чек на суму $ 10,000.00 з рук Христі Верещак ( члена дирекції ), пан Володимир Козіцький від Української Федеральної Кридитової Кооперативи “Йонкерс” вручив пожертву на суму $ 1,500.00 для підтримки обох Організацій, Ярослав Завійський – представник Української Національної Кредитівки в Нью Йорку вручив пожертву в сумі $ 1.000.00 доларів, Ярослав Кошелевський від Українського Національного Дому в Брукліні вручив чек на $1,000.00 на потреби організацій, та пан Олег Лопатинський голова КУ товариства “Самопоміч” вручив чек на $1,000.00.

У мистецькій програмі виступили Заслужиний Артист України – Олег Чмир, молодечий ансамбль “Коріння” та юна співачка Христина Шафранська.

В неділю делегати брали участь у Службі Божій в ГКУ церкві Святого Архангела Михаїла в м. Йонкерс . Опісля продовжувалися наради під час яких було вислухано звіти комісій та прийнято ряд резолюцій і постанов. Завершились з’їзди спільною сесією на якій представлено нові керівні органи на 2014-2017. Ново-переобраним головою ГУ ООЧСУ одноголосно став Степан Качурак, а головою ГУ ОЖ ОЧСУ переобрано Христю Верещак. Новообрані голови виступили із словом подяки, обіцяючи надалі посилено працювати для здійснення принципів на яких побудовані наші організації. З’їзди закінчено співанням гімну України: “Ще не вмерла Україна”.

А ось і список новообраних керівних органів ООЧСУ і ОЖ ОЧСУ:

ГУ ООЧСУ:

голова – Степан Качурак,

І-ий заступник голови – Юрій Симчик,

ІІ-ий заступник голови – д-р. Олесь Стрільчук,

генеральний секретар– Іван Яворський,

фінансовий референт – Галя Турик,

організаційний референт – Зенко Галькович,

референт зовнішніх зв’язків – проф. Володимир Зарицький,

референт Інформатики/веб-майстер/Архівіві – Юрій Баюрак,

члени – Михайло Козюпа, Дмитро Ленчук, Іван Кебало.

Контрольна Комісія: Мирон Колінський – голова, члени – Андрій Шуль, Ярослав Завійський.

Товариський Суд: д-р. Аскольд Лозинський – голова, члени – Мирон Свідерський, Орест Вітюк.

ГУ ОЖ ОЧСУ:

голова : Христя Верещак,

секретар : Марійка Крутяк,

фінансова : Марійка Павлос,

заступники голови : Марійка Крутяк, Наталка Качурак, Марія Лібер, Христя Мороз.

Референт Суспільної Опіки : Марія Лібер.

Референт Преси : Наталка Качурак.

Референти Зовнішніх Звя ’зків : Іванка Браєн, Роня Лозинська, Ляриса Кий.

Вільні Члени : Оля Сорока, Оля Колодій, Дарія Дика, Марія Бойко.

Вебмайстер – Ірина Лібер.

Контрольна Комісія: голова : Галя Турик, Члени : Марійка Дзвіник, Орися Колодій.

Кураторія: Люба Сілецька, Лариса Кий, Дарія Дика, Оля Колодій, Марія Павлос.

Головні Управи ООЧСУ і ОЖ ОЧСУ висловлюють щиру подяку організаційному комітетові та адміністрації дому СУМА за взірцеву працю у підготовці З’їздів.

_MG_0029

_MG_0019

_MG_0011

_MG_7598

_MG_7606

_MG_7611

_MG_0011

_MG_7622

_MG_7626

_MG_0019

_MG_7630

_MG_7633

_MG_7635

_MG_7637

_MG_7640

_MG_7659

_MG_7666

_MG_7668

_MG_7671

_MG_7672

IMG_7814

_MG_7702

_MG_7697

_MG_7686

_MG_7684

_MG_7677

_MG_7653

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s